• Kategorie: Aktuality

Přebor Středočeského kraje mladšího žactva

Týden utekl jako voda a naši mladší žáci a žákyně opět vyrazili do Kutné Hory na stadion Olympie, aby se porvali o cenné kovy ve finále Krajských přeborů jednotlivců Středočeskéh okraje. Pro žáky a žákyně to byl vrchol sezóny a touha předvést se v nejlepším světle hnala všechny do bojů s obrovským nasazením a chutí vydat ze sebe to nejlepší.

Mladší žactvo soupeřilo ve 13 disciplínách, počet účastníků z 21 oddílů činil 310 závodících žáků a žákyň, což byl počet regulovaný pořadateli, aby závody měly co možná nejvyšší kvalitu. Nymburský tým reprezentovali ti nejlepší, což se ukázalo i v zisku mnoha cenných kovů. Zlatou medaili získal Jan Majdloch ve své nejlepší disciplíně běhu na 60 m, kde v druhém nejlepším letošním čase (7,94 s) o setinu překonal svého rivala Štěpána Mikulu z Lokomotivy Beroun. Další cenný kov přidal ve své oblíbené disciplíně skoku dalekém, v němž v osobním rekordu 5,30 m obsadil senzační druhé místo za Filipem Vomastkem ze Staré Boleslavi, který ho překonal o 2 centimetry. Na stejné sprinterské trati přidala bronz Lucie Svěcená za výkon 8,33 s. Skvělými výsledky se blýskli i naši mílaři. V běhu na 1500m v úžasném finiši obsadila nádherné druhé místo Kristýna Hodačová v osobním rekordu 5:26,68, kdy zaostala o pouhou setinu za Emily Henley z ASK Dipoli. Stejné umístění na stejné trati předvedl i Oliver Marák v osobním rekordu 5:08,25. Zlato ve své parádní disciplíně 800 m získala Zuzana Veselá, která za sebou zanechala všechny soupeřky a s přehledem si doběhla pro zlato. Dalšími želízky v ohni byli vrhači, oštěpaři a reprezentanti v hodu kriketovým míčkem, do finále se prosmýkli pouze Matěj Uhlář v hodu oštěpem, kde obsadil v osobním rekordu 24,22 m 8. příčku. Adéla Mikešová obsadila v silné konkurenci koulařek 7. místo výkonem 9,95m a v oštěpařském sektoru se jí dařilo skvěle a v osobním rekordu 25,12 m obsadila 6. příčku. Brány finále koulařů zůstaly jen těsně uzavřeny Martinu Macounovi (9. místo), který sezónu zakončil osobním rekordem 9,01 m. Běhy na 150 m se nesly u žáků v osobních rekordech, ale bohužel nestačily na stupně vítězů, jmenovitě Matěj Kolář a Kryštof Heřmánek. Další z technických disciplín, kde se dařilo, byl skok vysoký, Nora Malichová obsadila senzační 1. místo v osobním rekordu 1,48 m a Martin Macoun se také blýskl osobním rekordem 1,41 m a obsadil 8. místo. V závěru klání se konaly souboje štafet v běhu 4 x 60 m a 4 x 300 m. Sprinterská štafeta žákyň ve složení Michaela Hlaváčková, Nela Šinkmajerová, Hana Garayová a LucieSvěcená zaběhla oddílový rekord v čase 31,79 s a získala stříbrné medaile, kdy se musela o setinu sekundy sklonit před štafetou Atletiky Líbeznice. Dívčí štafeta 4 x 300 m ve složení Michaela Hlaváčková, Johana Prokešová, Kristýna Hodačová, Zuzana Veselá a klukovská štafeta A 4 x 300 m v sestavě Herbert Fajmon, Vincent Pop, Štěpán Zíta, Jan Majdloch obsadily příčky nejvyšší a vezly si do Nymburka dublované zlaté medaile.

Nabitá sezóna je za námi a čekají nás už jen domácí závody O nejlepšího atleta Nymburka. Uvidíme, co přinesou zimní halové závody, ale určitě nás čeká tvrdá zimní příprava, která se stane odrazovým můstkem pro další atletické úspěchy našich mladých svěřenců, a těm, kteří se posunou do staršího žactva, přejeme hodně sil a energie poprat se s novými soupeři a soupeřkami.