• Kategorie: Aktuality

Nymburští atleti na mezinárodní scéně

Téměř  ideálním počasím přivítal atletický stadion v Hradci Králové v sobotu 8. 6. národní výběry dorostenců České republiky, Maďarska a Slovenska, kteří se zde sešli na mezistátním utkání.

Nymburskou atletiku zde zastupovali Lukáš Hodboď a Vít Müller, kteří svými výkony ukázali, že jejich nominace byla oprávněná.  Nejdříve zaklekl do startovních bloků Vít Müller v běhu na 400 m překážek.  Bohužel ,  mu byla přidělena, mezi závodníky nejméně oblíbená, vnější dráha, z které závodník nevidí své soupeře a navíc je při startu nejdále od startéra. Na to doplatil i nymburský závodník, když  startér nezaregistroval, že závodník v nejvzdálenější dráze neslyšel povel „pozor“,  ještě klečí  a  závod odstartoval.  Vítek přesto zabojoval  a v novém osobním rekordu 56,76 doběhl  na čtvrtém místě.  Lukáš Hodboď  v běhu na 400 m předvedl,  že se mu forma  vrací v pravý  čas. Od startu šel do vedení, postupně zvyšoval svůj náskok a zvítězil v nejrychlejším letošním čase 48,60 s. Ke splnění  limitu pro účast  na letošním  Mistrovství světa do sedmnácti let v Doněcku mu  nyní chybí „pouze“  0,3 s…  Jako  člen štafety 100-200-300-400 m navíc výborně odběhl  třístovku a výrazně pomohl k jejímu druhému místu. V mezistátním utkání celkově zvítězili dorostenci ČR (288 b.) před Maďarskem (278 b.) a Slovenskem (207 b.).

Výškař  Mikuláš Havel  startoval  v Polské  Opoli na VIII. ročníku Opolského skokanského festivalu, kde v kategorii dorostenců  skončil výkonem 188 cm pátý.