• Kategorie: Aktuality

Nymburská stopa na ZTO

Na atletickém stadionu v Ostravě-Vítkovicích proběhl 8. září již 59. ročník mítinku Zlatá tretra, který je součástí World Athletics Continental Tour. V jeho hlavním programu, národním programu a finále Čokoládové tretry zanechala nymburský atletika svou stopu...

Letošního ročníku Čokoládové tretry (pozn.: běžecké závody dětí do 11 let) se z SKP Nymburk zúčastnili Sofie Šinkmajerová, Hanka Garayová, Zuzka Veselá a Honzík Majdloch. Všichni čtyři se probojovali ze základních kol - Sofie z Olomouce (200 m - 34,79, Hanka z Prostějova (300 m - 51,04), Zuzka a Honza z Brna (300 m - 47,28 a 46,53) - do semifinále, které proběhlo v předvečer Zlaté tretry a z kterého postupovalo do finále osm nejrychlejších. I když si Sofie i Hanka svými výkony vytvořily nové osobní rekordy, do finále se jim, bohužel, postoupit nepodařilo. Zuzka v semifinále svou kategorii vyhrála časem 45,97, Honza její vítězství napodobil (čas 44,90) a oba tak postoupili do úterního finále. Následující den byl pro oba naše finalisty poměrně dlouhý, protože startovali až v podvečer těsně před zahájením Zlaté tretry. První šla na start Zuzka a ve strhujícím finiši zvítězila v osobním rekordu a skvělým časem 45,71. Chvíli po ní se na start běhu na 300 metrů postavil  Honza a, jak pronesl komentátor, splnil úlohu favorita a ve skvělém čase 44,49 i on vyhrál.

Nymburská atletika má skvělé mladé atlety a jejich trenéři jsou na ně právem hrdi. Děkujeme všem, kdo dětem pomáháte v jejich úsilí, především pak rodičům. Zvláštní dík patří zúčastněným dětem, pro trenéry i rodiče byl jejich výkon neskutečný zážitek!

Petr Majdloch

Tři dny poté, co na témže stadionu vybojoval Ondra Hodboď titul Mistra České republiky v běhu na 3000 metrů překážek, představil se v národním programu Zlaté tretry v běhu na 1500 metrů. V něm obsadil třetí místo v novém osobním i oddílovém rekordu 3:53,94.

Také v hlavním programu Zlaté tretry měla nymburská atletika své, i když nepřímé, zastoupení v podobě odchovanců SKP, Víťovi Mullerovi a Lukáši Hodboďovi, kteří se postavili na start po boku es světové či evropské atletiky. Víťa obsadil v běhu na 400 metrů překážek 3. místo časem 50,18 a Lukáš na trati 800 metrů finišoval jako 9. v čase 1:46,34.