• Kategorie: Aktuality

MČR v přespolním běhu

Mistrovství České republiky v přespolním běhu hostila v sobotu 25. listopadu malá obec Dlouhoňovice v Orlických horách.  Z atletického oddílu SKP Nymburk se na start postavilo šest závodníků…

Organizátorům se na místních, mírně zvlněných loukách přiléhajících k fotbalovému hřišti sice podařilo vytyčit divácky přehlednou a běžecky zajímavou trať, avšak s nepříliš kvalitním povrchem. Na kvalitě trati se navíc výrazně podepsal páteční déšť, který ji dokonale promáčel, aby ji pak během soboty mohly stovky běžců proměnit svými kroky v „bahenní lázně“. Přičteme-li k tomu chladné a větrné počasí s občasnými přeháňkami, bude představa o závodních podmínkách úplná. Prostě kros, jak má být… MČR v krosu je také jediným závodem, kde se společně utkávají běžečtí dráhoví specialisté na střední a dlouhé tratě s krosovými a silničními běžci a běžci do vrchu, což se samozřejmě projevuje tradičně vysokým počtem účastníků a větší konkurencí. Nymburským závodníkům z polabských rovin se na náročné trati, vyhovující spíše silovým typům běžců, příliš nedařilo. V kategorii mladšího žactva si na dvoukilometrové trati odbyl svou mistrovskou premiéru Tomáš Kroužel, který doběhl v čase 8:02 na 39. místě a předběhl i svého o rok staršího kolegu Jakuba Šantavého. Ten skončil s časem 8:06 na 45. místě z celkového počtu devadesáti startujících. Starší žákyně Ivetu Filounovou a Kačku Hodačovou čekala tříkilometrová trať. Závod tentokrát lépe vyzněl pro Ivetu, která s časem 14:32 doběhla 59., Kačka skončila s časem 14:51 o několik míst za ní – šedesátá pátá. Mládežnické kategorie, kde SKP reprezentoval dorostenec Ondra Hodboď a junior Jan Tůma, startovaly až odpoledne po hlavních závodech dospělých, kdy už byla trať opravdu v dezolátním stavu. Ondra Hodboď doběhl na čtyřkilometrové trati osmnáctý (14:23) z osmdesáti tří startujících, což bylo nejlepší umístění dosažené nymburskými závodníky. Jan Tůma pak skončil na šestikilometrové trati 37. v čase 25:15.