• Kategorie: Aktuality

Halové Mistrovství ČR žactva 2018

Krásná ostravská atletická hala přivítala ve dnech 3. a 4. března žáky a žákyně na republikovém šampionátu.

Bohužel mu předcházela spousta informačních nedostatků, které postihly ty, kteří si k propozicím na internetu ještě nevyhledeli brožuru s názvem Atletické soutěže 2018 – I.díl. V ní bylo uvedeno, že jednoho závodníka je možno přihlásit v rámci Mistrovství pouze na dvě individuální disciplíny. A tomu, kdo si jich přihlásil více, byla jeho přihláška v celém rozsahu vyřazena. Což z nymburských závodníků postihlo dálkaře Jakuba Červinku a překážkářku Kristýnu Prokešovou. Po četných protestech bylo rozhodnuto o jejich zařazení alespoň mezi náhradníky...

Na Mistrovství tak z SKP startovala výškařka Žofie Rožánková, který výkonem 152 cm obsadila 15. místo. V soutěži sice předváděla krásné, vysoké skoky, ale odrážela se příliš daleko a z výšky padala na laťku. Alespoň ukázala, že v létě může směle pomýšlet na výšky přes 160 cm. Na startu běhu 300 m se představila Ema Škochová. Závod sice dobře rozběhla, v konci ji však chyběly síly, ale nepovolila a silou vůle doběhla v rozběhu na pátém místě, celkově skončila osmnáctá. Vrh koulí měla být původně doplňková disciplína pro překážkářku Kristýnu Prokešovou, ale nakonec se z ní stala hlavní. Výkon 10,14 metru znamenal v nabité konkurenci 15. místo. Štafeta dívek 4x200 metrů běžela ve složení Prokešová, Havlátová, Harlasová, Škochová. V silné konkurenci třicetidvou štafet, mohla pomýšlet na místo v první desítce, ale již první předávka s přeběhnutým předávkovým územím znamenala konec všem nadějím.

No nic, potrénujeme a v létě to všem ukážeme!