• Kategorie: Aktuality

Mezikrajové utkání mladšího žactva

Mezikrajové utkání družstev mladšího žactva v atletice hostilo dne 28.9.2021 město Písek. Účastníky byli mladší žáci a žákyně ze Středočeského, Plzeňského, Karlovarského, Jihočeského kraje a Prahy.

Součástí družstva ze Středních Čech byli i atleti z Nymburka, jmenovitě Michaela Hlaváčková (150m, štafeta 4x60m), Lucie Svěcená (dálka, 60m, štafeta 4x60m), Zuzana Veselá (600m a štafeta 8x200m), Oliver Marák (1000m, štafeta 8x200m) a Jan Majdloch (60m, oštěp, štafeta 8x200m). Naše naděje měly možnost porovnat síly s konkurencí a zažít opravdu velké finále své věkové kategorie. Po úvodním seznámení s kolegy z oddílů našeho kraje na tribuně píseckého stadionu, už nic nebránilo se vrhnout do závodů. Začalo se zostra a to štafetami 4x60m a potom již disciplína stíhala disciplínu. Ve štafetě na 4x60m se představila Míša Hlaváčková a Lucka Svěcená. Každá v jiné štafetě a v té rychlejší, která bodovala, byla součástí Lucka. V první individuální disciplíně se představil Oliver Marák v běhu na 1000m a v osobním rekordu 3:13,16 bral pro družstvo 2b. Zuzka Veselá byla zařazena v běhu na 600m do prvního, nejrychlejšího běhu a časem 1:42,85 obsadila celkově krásné 3. místo a družstvu přidala 8b. Do oštěpu ml. žáků byl za středočeský kraj nominován Honza Majdloch. Po prvním pokusu se Honza odebral v poklusu na druhý rozběh na 60m a časem 8,02 si vyběhl finále „A“. Po doběhu krátkého sprintu se opět vrátil do sektoru oštěpu, kde se mu podařilo poslat náčiní do vzdálenosti 28,44m a přinést do družstva 4b. za celkové 7.místo. Dále se v běhu na 60m ml. žákyň představila Lucie Svěcená, avšak časem 8,49 se do finále nedostala. Lucie absolvovala i dálku, kde dosáhla výkonu 4,44 m, ale v nabité konkurenci pro družstvo nebodovala. Po skončení dálky ml. žákyň se připravovaly finálové běhy na 60m. Těsně po 13h do bloků zaklekl Honza Majdloch a ve finálovém běhu „A“ na 60m prolétl časem 8.04 na třetím místě. Posledním závodem byly štafety na 8x200m mix. Ve štafetě „B“ běžela Zuzka Veselá a Oliver Marák a ve štafetě „A“ se představil Jan Majdloch. Zatímco béčková štafeta nebodovala, „A“ štafeta doběhla třetí. Při celkovém součtu bodů vyhrál Středočeský kraj, druhá byla Praha a třetí skončil Karlovarský kraj. Všem našim účastníkům se sluší poděkovat za výbornou reprezentaci a zlatá medaile za družstvo jim patří právem.